7 Aralık 2011

ES SEYYİD AHMED EL BEDEVİ RAHİMEHULLAH HAZRETLERİ;


ALLAH-Ü TEALANIN KULLARINDAN BİRİNE BİR MUSİBET GELSE, BUNUN İÇİN SAKIN SEVİNME! GIYBET YAPMA! İNSANLAR ARASINDA LAF TAŞIMA! SANA EZİYET VERENİ, ZULMEDENİ AFFET! KÖTÜLÜK YAPANA İYİLİK ET! SANA VERMEYENE DE VER.


DERVİŞLİĞİN, TALEBELİĞİN ŞARTLARI; KÖTÜ İŞ VE SÖZLERDEN SAKINMAK, HARAMA BAKMAMAK , İFFETLİ OLMAK, HER ZAMAN ALLAH KORKUSUNA SAHİP OLMAK, ALLAH-Ü TEALANIN EMİRLERİNE UYGUN YAŞAMAK, ALLAH-Ü TEALAYI HİÇ UNUTMAMAK, AHİRETTE BAŞA GELECEKLERİ DÜŞÜNEREK HEP UYNIK VE DİKKATLİ OLMAKTIR.


YOLUMUZ, KURAN- I KERİME VE RESULULLAH  EFENDİMİZİN SÜNNETİ SENİYYESİNE, BİLDİRDİKLERİNE UYMAK ,DOĞRULUK VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRMEK ÜZERİNE KURULUDUR.ALİMLER YANINDA DİLİNİ, İNSANLARIN İLERİ GELENLERİ YANINDA GÖZÜNÜ HOCANIN HUZURUNDA KALBİNİ MUHAFAZA ET.EDEP VE VAKAR ÜZERE OL.


İLMİ OLAMAYAN İNSANIN DÜNYADA DA AHİRETTE DE HİÇ BİR KIYMETİ YOKTUR. İLMİ YUMUŞAKLIĞI OLMAYAN KİMSEYE, ALLAH-Ü TEALA KATINDA ŞEFAAT YOKTUR. SABIRLI OLMAYAN KİMSEYE İŞLERİNDE SELAMET YOKTUR.BU ALTI HASLETTEN NASİP OLMAYAN KİMSENİN, CENNETTE YERİ YOKTUR.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder